Artykuły

Choroba = Sensowny Biologiczny Program Natury

Secure-Your-Physical-Emotional-and-Mental-Wellbeing-with-Homeopathy
"Choroba jest wysiłkiem, jaki czyni natura, aby uzdrowić człowieka. Od choroby możemy się zatem nauczyć, jak odzyskać zdrowie, a to czego chory pragnie koniecznie się pozbyć, skrywa prawdziwe złoto, którego nie sposób znaleźć nigdzie indziej."

Carl Gustav Jung

Każdą dolegliwość, mniejszą i większą zwykliśmy traktować jako stan niepożądany, a nawet zagrażający. Wymagamy od swoich organizmów, by spełniały nasze oczekiwania, a te ostatnie z kolei przeważnie opieramy na zunifikowanych normach. Oczekujemy, że będziemy mieli „idealne” zdrowie w warunkach życia, w których myślimy że musimy żyć, a które to warunki prawie wcale nie sprzyjają zdrowiu. Na zrozumienie naszych organizmów nie dajemy sobie przestrzeni.

Zapomnieliśmy, że jesteśmy zaprogramowani przez Naturę na życie! Z tego wynika prosty wniosek: Wszystko, co dotyczy naszego ciała, jego kondycji i samopoczucia jest właściwe.

Oto przykład z Natury: Lwica i lwiątka

Jeśli lwiątka wpadną do dziury, biologiczna nieświadomość samicy wyda sutkom lwicy rozkaz wytwarzania większej ilości mleka. By mogło się to wydarzyć, na sutkach lwicy pojawią się guzy. Mleko to będzie również bardziej odżywcze. Dzięki temu te lwiątka, które przeżyły, będą mogły szybko odzyskać zdrowie, korzystając z większej ilości pokarmu, który poza tym teraz jest także bardziej odżywczy. Gdyby jednak wszystkie lwiątka zginęły w jarze albo zostały zabite przez nowego dominującego samca w odruchu pozbywania się potomstwa poprzednika, lwica popadłaby natychmiast w innego rodzaju nieświadomą zależność biologiczną , która tym razem ujawniłaby się  w postaci cysty jajników. Dzięki temu zostaje pobudzona produkcja estrogenów na rzecz nowej owulacji, pobudzenia instynktu rozrodczego, a w efekcie przedłużenia gatunku. Lwica znajdzie sobie samca, dopuści do zapłodnienia i urodzi kolejne lwiątka dzięki nadprodukcji estrogenów, którą zawdzięcza cystom na jajnikach. Cysta stanowi objaw adaptacji do sytuacji stresowej. Guzy na sutkach lwicy również nie są objawem patologicznym, lecz zdrowienia i powrotu do harmonii.

Zjawiska klasyfikowane medycznie jako choroba są adaptacją biologiczną zapewniającą przeżycie jednostce, grupie czy gatunkowi. Nie potrzeba walczyć z organizmem. Wystarczy zrozumieć prawa rządzące naszymi ciałami, zaakceptować je i poddać się im. Zdrowie jest naturalnym stanem, który możemy przywrócić, gdy nasza Świadomość wraca do naszego wnętrza.

Stan choroby (lub aktywności Sensownego Biologicznego Programu Natury) wymaga wzięcia za niego całkowitej odpowiedzialności osoby go przeżywającej, a od terapeuty  – wsparcia i mądrego podejścia, a także ogromnej wiedzy i empatycznej inteligencji. Moja rola w pracy z osobą chorą lub doświadczającą problemu polega na pomocy w osiągnięciu stanu normotonii dzięki zrozumieniu emocjonalnego powiązania między mózgiem, emocjami a narządami. W ten sposób zostaje wzmocniony lub aktywizowany system autonaprawczy osoby zainteresowanej.

Nie zajmuję się diagnozowaniem ani leczeniem w ujęciu medycyny szkolnej.

Brak produktów w koszyku.